"Çocuk gözüyle tarım" konulu resim yarışması ödül töreni ve sergisi

  • 31 Mart 2018

“Gelecek Toprakta, Toprağımız Emin Ellerde” sloganıyla oluşturulan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi işbirliğinde 2017 yılında Borsamız tarafından hayata geçirilen “İzmir Ticaret Borsası Toprak ve Çocuk Programı” kapsamında, Borsamız ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ilimizdeki ilkokul öğrencilerine yönelik düzenlenen “Çocuk Gözüyle Tarım” Konulu Resim Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi 22 Şubat 2018 Perşembe günü Borsamız üzüm salonunda gerçekleştirildi.

Törenin açılış konuşmasının ardından Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli yarışmada jüri üyesi olan İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi ve Toprak ve Çocuk Programı Komisyon Üyesi Derya Pala, İzmir Ticaret Borsası Sıvı ve Katı Yağların Toptan Ticareti Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı ve Toprak ve Çocuk Programı Komisyon Üyesi Sonnur Kırmızıoğlu, İzmir Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Nuray Cihan, Vali Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Meliha Akıner ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Görevlisi Özgür Özkan’a teşekkür plaketi takdim etti.

Jüri üyelerinin ödül takdiminin ardından yarışmada projeleri sergileme alan katılımcılara sırasıyla Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Özer Hakan Bayraktar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Cemil Çumak, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Selime Şentürk Doğramacı, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Bülent Arman ve Ercan Korkmaz tarafından sertifikaları verildi.

Sertifika takdiminin ardından İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve Meclis Başkanı Barış Kocagöz derece alan proje sahiplerine ödüllerini takdim etti.

İzmir Ticaret Borsası ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile İzmir ili genelindeki resmi ve özel ilkokul kurumlarında öğrenim gören tüm birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine yönelik yarışmaya birinci sınıflardan 142, ikinci sınıflardan 208, üçüncü sınıflardan 235, dördüncü sınıf öğrencilerinden 226 adet olmak üzere toplam 811 adet resim gönderildi. Yarışma şartnamesine uygunluk gösteren eserler arasından jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda derece alanlar belirlendi ve toplamda 60 eser sergilenmeye hak kazandı.

Ödül takdiminin ardından davetliler derece ve sergileme alan resimlerden oluşan sergiyi gezerek eserleri inceledi.

İlgili Videolar